KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13442068

nr 1344 2068

Gerhard Albe

(1892-1965), Sverige

Etsning, Signerad. Motivet: 52x65cm

Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 31 augusti 2020
kl 20:19:15

25/8 23:40:18 1      Vinnande bud

Gerhard Albe

Läs mer om Gerhard Albe